REKLAMA
Znaleziono 3804 wyników
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Nowa Sól] Park Technologii i Logistyki Przemysłu "Interior"
Nowa Sól
Największy FabLab w Warszawie otwarty [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Największy FabLab w Warszawie otwarty [ZDJĘCIA]
FabLaby w Warszawie cieszą się coraz większą popularnością. Nowoczesne, bezpłatne pracownie powstają w kolejnych dzielnicach. Na Ursynowie otwarto największą, bo aż 600-metrową przestrzeń twórczą.
W Lotniczej Akademii Wojskowej (Szkole Orląt) w Dęblinie otwarto Laboratorium Kierowania Ogniem Obrony Przeciwlotniczejartykuł
Pokaż artykuł
W Lotniczej Akademii Wojskowej (Szkole Orląt) w Dęblinie otwarto Laboratorium Kierowania Ogniem Obrony Przeciwlotniczej
W Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie, znanej powszechnie jako Szkoła Orląt, otwarto nowoczesne Laboratorium Kierowania Ogniem Obrony Przeciwlotniczej. To kolejny krok w unowocześnianiu infrastruktury dydaktycznej uczelni, która od ponad stu lat kształci kadry polskiego lotnictwa wojskowego. Nowe laboratorium ma przygotowywać przyszłych oficerów do pracy z systemami dowodzenia wykorzystywanymi obecnie w Siłach Zbrojnych RP.
Centrum Badawczo-Rozwojowe Paged LabTechinwestycja
Pokaż inwestycję
Centrum Badawczo-Rozwojowe Paged LabTech
Pisz, Ruciane-Nida, Kwiatowa 1
Oczyszczalnia ścieków w Malczycachinwestycja
Pokaż inwestycję
Oczyszczalnia ścieków w Malczycach
Malczyce, Sienkiewicza 35
Polska Grupa Zbrojeniowa rozpoczyna pod Warszawą budowę Laboratorium Hardware-in-the-Loopartykuł
Pokaż artykuł
Polska Grupa Zbrojeniowa rozpoczyna pod Warszawą budowę Laboratorium Hardware-in-the-Loop
PGZ S.A. i HOCHTIEF Polska S.A. zawarły umowę generalnego wykonawstwa robót budowlanych w ramach inwestycji Laboratorium Hardware-in-the-Loop. Jest to druga z umów zaplanowanych w zakresie robót budowlanych dla tej inwestycji. Inwestycja zostanie zrealizowana na terenie Wojskowych Zakładów Elektronicznych S.A. w Zielonce, wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PGZ.
[Wrocław] Wrocławskie Centrum Badań EIT+ wesprze kolejne innowacje dzięki sprzedaży trzynastu spółekartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wrocławskie Centrum Badań EIT+ wesprze kolejne innowacje dzięki sprzedaży trzynastu spółek
Pierwsza z trzynastu spółek technologicznych Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, spółka Numed zyskała...
Jak powstaje autostradaartykuł
Pokaż artykuł
Jak powstaje autostrada
W Polsce obecnie budowane autostrady, takie jak A1, A4 czy A18, są drogami betonowymi, wykonanymi z...
Warszawa: Szpital Bielański zostanie gruntownie zmodernizowany i rozbudowanyartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Szpital Bielański zostanie gruntownie zmodernizowany i rozbudowany
Inwestycja, której koszt wynosi blisko 196 mln zł zostanie w całości sfinansowana z budżetu miasta....
Podpisano umowę na budowę fabryki autobusów wodorowych w Świdnikuartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na budowę fabryki autobusów wodorowych w Świdniku
W Świdniku, w województwie lubelskim powstanie fabryka autobusów wodorowych. Spółka PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy podpisała umowę na budowę zakładu produkcyjnego autobusów zasilanych ogniwami wodorowymi z firmą Mostostal Puławy SA.
Miliony złotych na rozwój polskich autobusów elektrycznych i wodorowychartykuł
Pokaż artykuł
Miliony złotych na rozwój polskich autobusów elektrycznych i wodorowych
Polska, rodzinna spółka MMI z Redzikowa koło Słupska (woj. pomorskie) pozyskała 33,36 miliona złotych finansowania od funduszu Vinci S.A. na rozwój produkcji autobusów elektrycznych i wodorowych. Firma jest jednym z liderów w kategorii producentów małych i średnich autobusów w naszym kraju, a jej pojazdy trafiają też m.in. na rynek włoski oraz francuski.
Politechnika Wrocławska inwestuje w laboratorium centralne ATOMartykuł
Pokaż artykuł
Politechnika Wrocławska inwestuje w laboratorium centralne ATOM
Kolejna inwestycja Politechniki Wrocławskiej. Jedyny na PWr transmisyjny mikroskop elektronowy (TEM) dostępny jest w nowo otwartej pracowni transmisyjnej mikroskopii elektronowej. Wejdzie ona w skład laboratorium centralnego ATOM i będzie dostępna dla wszystkich naukowców naszej uczelni.
Dobiegła końca budowa Laboratorium Aerodynamiki Politechniki Krakowskiej [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Dobiegła końca budowa Laboratorium Aerodynamiki Politechniki Krakowskiej [ZDJĘCIA]
W laboratorium prowadzone będą m.in. badania dotyczące walki ze smogiem w aglomeracjach mocno zurbanizowanych, w tym wpływ zabudowy miejskiej na przewietrzanie miast. Inwestycja realizowana jest na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej w Czyżynach.
W Poznaniu powstało najnowocześniejsze laboratorium kryminalistyczne w Polsce [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu powstało najnowocześniejsze laboratorium kryminalistyczne w Polsce [FILM]
W stolicy Wielkopolski zostało oficjalnie otwarte nowoczesne laboratorium kryminalistyczne zrealizowane przez Dekpol Budownictwo dla Wojewódzkiej Komendy Policji w Poznaniu. Inwestycję zrealizowano pół roku przed planowanym terminem.
[Wrocław] Firmy mogą już korzystać z budynków Innopolis w WPTartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Firmy mogą już korzystać z budynków Innopolis w WPT
Omega, Delta i Laboratorium Badań Nieniszczących to trzy budynki wchodzące w skład kompleksu Innopol...
IBM oraz Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Łódzki stworzą nowy wariant polskiego dużego modelu językowego AIartykuł
Pokaż artykuł
IBM oraz Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Łódzki stworzą nowy wariant polskiego dużego modelu językowego AI
IBM, Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Łódzki rozpoczynają prace nad nowym wariantem Pluj, rodziny modeli AI tworzonej z myślą o języku polskim i wykorzystaniu „polskiej AI” w sektorze publicznym i prywatnym.
[Kraków] Labolatorium WIOŚ, ul. Półłanki 78inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Labolatorium WIOŚ, ul. Półłanki 78
Kraków, Podgórze, Półłanki 78
Holcim Polska rozpoczyna budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego na Kujawachartykuł
Pokaż artykuł
Holcim Polska rozpoczyna budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego na Kujawach
Holcim Polska, lider innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych, uroczyście rozpoczął budowę nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego przy Cementowni Kujawy. Inwestycja, współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG), wzmocni potencjał badawczy firmy i stanie się jednym z najważniejszych ośrodków rozwoju technologii budowlanych w Europie Środkowo-Wschodniej.
We Wrocławiu za 250 mln złotych powstanie pierwsza w Polsce fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu za 250 mln złotych powstanie pierwsza w Polsce fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych [WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska zostanie zrealizowana kolejna nowa, duża inwestycja z branży najnowszych technologii. Inwestor, ROLTEC Sp. z o.o. z Poznania zamierza wybudować w zachodniej części Wrocławia pierwszą w Polsce fabrykę cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych w technologii CIGS.
firma
Pokaż firmę
Centrum Nowoczesnych Technologii S.A.
Sosnowiec, Partyzantów 11
REKLAMA